کارگاه‌های آموزشی ناب

تمامیِ دوره‌های ناب اندیشان به نحوی تدوين شده است که پاسخ‌گویِ مهم‌ترين سؤالات شما درباره Lean باشد. آن‌چه ما با شما به اشتراک می‌گذاریم چگونگیِ واقعی پياده‌سازی ناب است و نه فقط مفاهيم و تئوری. در این کارگاه‌ها، مسائل پیچیده و چالش برانگیز ناب به زبانی ساده همراه با مثال‌های کاربردی، تمرينات فکری و عملی، مبتنی بر پرسش و پاسخ همراه خواهد بود. شما در اين کارگاه‌های آموزشی، روش‌شناسی گام به گام پياده‌سازی ناب را خواهيد آموخت.

کارگاه‌های آموزشی يک دوره کامل دانش ناب در کف کارگاه (از در ورود تا در خروج کارخانه) را در برمی‌گيرند. گرچه با توجه به سطح دانش ناب خود یا سازمان‌تان می‌توانید یک یا چند کارگاه آموزشی مجزا را بگذرانید و از مطلب آن بهره‌مند شوید اما رعايت توالی کارگاه‌ها به خصوص پیش‌نیازهای آن‌ها، در دستيابی سريع‌تر و بدون اتلاف شما به دانش ناب بسيار مؤثر خواهد بود.

 

سطوح برگزاری دوره‌های آموزشی:

کارگاه‌های آموزشی در 3 سطح برگزار می‌شوند:

آشنایی:
شامل مفاهیم 5 اصل تفکر ناب و درک ضرورت تفکر ناب به عنوان تنها راه خروج از بحران است.

توانایی:
درک عمیق تکنیک‌های ناب و تشخیص کاربرد هر تکنیک در زمان مورد نیاز، و آمادگی برای عملیاتی کردن تکنیک‌ها زیر نظر مربی ناب.

تسلط:
سطحی که می‌توانید بدون کمک مربی، مفاهیم ناب را آموزش دهید و در شرایط متفاوت پیاده‌سازی کنید.

 

حیطه‌های تحت پوشش دوره‌ها:

این کارگاه‌ها 2 حیطه را پوشش می‌دهند:

دانشی:
که منجر به افزایش سطح دانش فراگیر می‌شود.

مهارتی:
علاوه بر افزایش سطح دانش؛ توانایی پیاده‌سازی دانش در عمل نیز از فراگیر انتظار می‌رود.

 

انواع دوره‌های آموزشی:

در پایان، کارگاه‌های آموزشی، دارای انواع متفاوتی هستند:

  • برخی از کارگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که عمومی باشند و فراگیران آن تمامی کارکنان سازمان هستند.
  • برخی دیگر از کارگاه‌ها تخصصی هستند بدین معنا که پیاده‌سازی آن در عمل، نیازمند همکاری کارکنان یک واحد با هم یا چند واحد با یگدیگر است. گذراندن کارگاه‌های تخصصی موجب ایجاد توانایی لازم برای انجام بهتر وظیفه مورد نظر می‌شود.
  • برخی از کارگاه‌ها هم مدیریتی هستند، که در آن‌ها مجموعه دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای مدیریت بهترِ امور آموزش داده می‌شود.

 

ضروری است که دانش ناب را ابتدا مدیران ارشد سازمان بیاموزند و به درستی درک کنند، زیرا آنان عاملان تغییر سازمان خود هستند و پس از درک اهمیت و ضرورت ناب، سپس فرصت یادگیری دانش ناب را برای مدیران میانی و دیگر سطوح سازمان فراهم آورند.

متقاضیان شرکت در کارگاه‌های آموزشی می‌توانند از طریق تماس با ما، در خصوص نحوه ثبت نام و شرایط برگزاری کارگاه اطلاع حاصل کنند.

پیمایش به بالا