درباره ناب اندیشان

به سايت ناب اندیشان/ مؤسسه ناب ايران خوش آمديد.

ما در اين سايت هدف ساده‌ای داريم و آن همانا تشريح ايده‌های اصلی تفکر ناب به زبانی ساده است، به نحوی که بتوانید آن‌ها را برای بهبود کسب و کار و زندگی خود به کار بندید.

تفکر ناب چیست؟ هدف تفکر ناب، کاهش هزینه‌ها به طور چشمگیر است به نحوی که بتوان محصول یا خدمتی را ارائه کرد که دقیقاً مشتری می‌خواهد، دقیقاً در زمانی که می‌خواهد و دقیقاً به میزانی که می‌خواهد در حالی که همه خشنود باشند: مشتریان، مالکان، کارکنان، تأمین‌کنندگان و کل جامعه.

این هدف چگونه محقَق می‌شود؟ اين شيوه تفکر، مديريت و به ويژه شيوه توليد و عرضه کالا و خدمات به شما کمک خواهد کرد در فرآيندهای توليدی خود پس از شناسايي اتلاف‌ها و ریشه آن‌ها، با روشی درست یعنی بدون هزينه اضافی، دوباره‌کاری و سعی و خطاهای بيهوده، ریشه اتلاف را از بين بريد.

برای تشريح و توضيح اين شیوه نوین تفکر، ناب اندیشان/ موسسه ناب ایران؛ در سه بستر زیر فعالیت می‌کند:

  1. انتشار کتاب‌های معتبر در زمينه تفکر ناب
  2. برگزاری کارگاه‌های آموزشی
  3. ارائه خدمات مشاوره ناب

 

مأموریت ما، اشاعه تفکر ناب (lean thinking) و تولید ناب (lean production) در ایران است.

رسالت ما ترویج اصول و تکنیک‌های تفکر ناب و تولید ناب در میان شرکت‌های تولیدی و خدماتی است تا بتوانند در عمل این اصول و تکنیک‌ها را پیاده‌سازی و حفظ کنند.

تجربه سه دهه تلاش ما در ناب اندیشان نشان داده است که باید ناب را هم در کسب و کار پیاده کرد و هم در زندگی شخصی. به همین دلیل شعار ما این است: ناب فکر کن، ناب زندگی کن، ناب کار کن.

با آرزوی موفقيت روز افزون برای شما ناب انديشان

کاظم موتابیان

ناب اندیشان

ناب اندیشان