اگر می‌خواهيد در مسير ناب به درستی پيش رويد، گام مهم آن است که هم شما و هم همکاران‌تان بر دانش و بينش ناب مسلط شوند. مشاوران ناب قبل از هر چيز بايد مربی باشند. چالش ناب شدن باید در کارخانه و توسط خود شما انجام شود. البته می‌توانيد از خدمات مربی ناب برای ايجاد نخستين جريان ارزش نمونه، ارزيابی اقدامات انجام شده و برنامه‌ريزی برای مراحل بعدی خيزش ناب استفاده کنيد، اما اين فقط شما و همکارانتان هستيد که بايد چالش هر روزه ناب شدن را در کف کارگاه انجام دهيد و به همين دليل بايد همه به خوبی آموزش ببینند.

یادگیری برای اجرا و نه فقط مفاهيم و تئوری

تمامیِ کارگاه‌های ناب اندیشان به نحوی تدوين شده است که پاسخ‌گویِ مهم‌ترين سؤالات شما درباره ناب باشد. آن‌چه ما با شما به اشتراک می‌گذاریم چگونگیِ واقعی پياده‌سازی ناب است و نه فقط مفاهيم و تئوری. در این کارگاه‌ها، مسائل پیچیده و چالش برانگیز ناب به زبانی ساده همراه با مثال‌های کاربردی، تمرينات فکری و عملی، مبتنی بر پرسش و پاسخ همراه خواهد بود. شما در اين کارگاه‌های آموزشی، روش‌شناسی گام به گام پياده‌سازی ناب را خواهيد آموخت.

کارگاه‌های آموزشی يک دوره کامل دانش ناب در کف کارگاه (از در ورود تا در خروج کارخانه) را در برمی‌گيرند. گرچه با توجه به سطح دانش ناب خود یا سازمان‌تان می‌توانید یک یا چند کارگاه آموزشی مجزا را بگذرانید و از مطلب آن بهره‌مند شوید اما رعايت توالی کارگاه‌ها به خصوص پیش‌نیازهای آن‌ها، در دستيابی سريع‌تر و بدون اتلاف شما به دانش ناب بسيار مؤثر خواهد بود.

کارگاه‌های آموزشی در سه سطح برگزار می‌شوند:

آشنایی: شامل مفاهیم 5 اصل تفکر ناب و درک ضرورت تفکر ناب به عنوان تنها راه خروج از بحران است.

توانایی: درک عمیق تکنیک‌های ناب و تشخیص کاربرد هر تکنیک در زمان مورد نیاز، و آمادگی برای عملیاتی کردن تکنیک‌ها زیر نظر مربی ناب.

تسلط: سطحی که می‌توانید بدون کمک مربی، مفاهیم ناب را آموزش دهید و در شرایط متفاوت پیاده‌سازی کنید.

همچنین این کارگاه‌ها دو حیطه را پوشش می‌دهند:

دانشی: که منجر به افزایش سطح دانش فراگیر می‌شود.

مهارتی: علاوه بر افزایش سطح دانش؛ توانایی پیاده‌سازی دانش در عمل نیز از فراگیر انتظار می‌رود.

در پایان، کارگاه‌های آموزشی، دارای انواع متفاوتی هستند:

برخی از کارگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که عمومی باشند و فراگیران آن تمامی کارکنان سازمان هستند.

برخی دیگر از کارگاه‌ها تخصصی هستند بدین معنا که پیاده‌سازی آن در عمل، نیازمند همکاری کارکنان یک واحد با هم یا چند واحد با یگدیگر است. گذراندن کارگاه‌های تخصصی موجب ایجاد توانایی لازم برای انجام بهتر وظیفه مورد نظر می‌شود.

برخی از کارگاه‌ها هم مدیریتی هستند، که در آن‌ها مجموعه دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای مدیریت بهترِ امور آموزش داده می‌شود.

ضروری است که دانش ناب را ابتدا مدیران ارشد سازمان بیاموزند و به درستی درک کنند، زیرا آنان عاملان تغییر سازمان خود هستند و پس از درک اهمیت و ضرورت ناب، سپس فرصت یادگیری دانش ناب را برای مدیران میانی و دیگر سطوح سازمان فراهم آورند.

متقاضیان شرکت در کارگاه‌های آموزشی می‌توانند از طریق تماس با ما، در خصوص نحوه ثبت نام و شرایط برگزاری کارگاه اطلاع حاصل کنند.

با ما در ارتباط باشید

ارسال پیام