ما در اين سايت هدف ساده‌ای داريم و آن همانا تشريح ايده‌های اصلی تفکر ناب به زبانی ساده است، به نحوی که بتوانید آن‌ها را برای بهبود کسب و کار و زندگی خود به کار بندید.

تفکر ناب چیست؟ هدف تفکر ناب، کاهش هزینه‌ها به طور چشمگیر است به نحوی که بتوان محصول یا خدمتی را ارائه کرد که دقیقاً مشتری می‌خواهد، دقیقاً در زمانی که می‌خواهد و دقیقاً به میزانی که می‌خواهد در حالی که همه خشنود باشند: مشتریان، مالکان، کارکنان، تأمین‌کنندگان و کل جامعه.

این هدف چگونه محقَق می‌شود؟ اين شيوه تفکر، مديريت و به ويژه شيوه توليد و عرضه کالا و خدمات به شما کمک خواهد کرد در فرآيندهای توليدی خود پس از شناسايي اتلاف‌ها و ریشه آن‌ها، با روشی درست یعنی بدون هزينه اضافی، دوباره‌کاری و سعی و خطاهای بيهوده، ریشه اتلاف را از بين بريد.

برای تشريح و توضيح اين شیوه نوین تفکر، ناب اندیشان/ موسسه ناب ایران؛ در سه بستر زیر فعالیت می‌کند:

انتشار کتاب های معتبر در زمینه تفکر ناب

برگزاری کارگاه های آموزشی

ارائه خدمات مشاوره ناب

هدف اصلی تفکر ناب، حداکثر کردن ارزش برای مشتری و حداقل کردن اتلاف است. به زبان ساده، ناب یعنی توليد بیش‌ترین از آنچه که مشتری می‌خواهد با استفاده از منابع کم‌تر.

در بخش دانش ناب، مطالب مفیدی درباره تولید ناب و تفکر ناب (يا به تعبیر ديگر سیستم تولید تویوتا) گردآوری شده است. ما خواهیم کوشید دراین صفحه روش‌های بهبود ناب، داستان‌های موفقیت ناب و مقالات مفید ناب را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

با ما در ارتباط باشید

ارسال پیغام